Twój Koszyk

Historia

Sklep internetowy Bio Family to jedyny sklep, który w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie produkty spożywcze z certyfikatem ekologicznym (inaczej też nazywanym bio). Dlatego też, produkty w naszym sklepie internetowym w nazwie mają dopisek bio, a nie eko np. jajka bio. Oznacza to, że wszystkie produkty są ekologiczne i posiadają certyfikat, który to potwierdza tzw. euroliść (zdjęcie poniżej).

Historia

Dlaczego certyfikat ekologiczny jest ważny?

Certyfikat ekologiczny czy też certyfikat bio to gwarancja i pewność, że produkty nie zawierają konserwantów, pestycydów, antybiotyków, hormonów i innych sztucznych, trujących dodatków do żywności. Logo żywności bio musi być na każdym, pakowanym, bio produkcie w Unii Europejskiej. Jeśli na opakowaniu nie ma tego znaku, to oznacza, że produkt nie jest ekologiczny.

Nie mylić z produktami „od lokalnego rolnika”

Często zdarza się, że produkty reklamowane są hasłami „od lokalnego rolnika”, „bezpieczny skład”, „naturalne” itp. – nie oznacza to, że produkt jest ekologiczny. Jeśli nie ma certyfikatu ekologicznego i logo euroliścia na opakowaniu, wtedy produkt nie jest ekologiczny. Jak produkt posiada certyfikat ekologiczny, to oznacza, że możemy być pewni bezpiecznego składu bez żadnych niezdrowych dodatków, które kryją się pod trudnymi nazwami.

Wegańskie i bezglutenowe też jest ekologiczne, jeśli mają certyfikat ekologiczny

Czasami można spotkać się z porównaniem żywności ekologicznej do żywności wegańskiej czy bezglutenowej. Należy pamiętać, że żywność ekologiczna nie jest odrębną kategorią produktów od produktów wegańskich czy bezglutenowych. W naszym sklepie są dostępne produkty wegańskie, bezglutenowe, bez dodatku cukry, bez laktozy itp. i mają one wszystkie certyfikat ekologiczny np. chleb bezglutenowy bio czy jogurt wegański bio.

Świeże produkty ekologiczne

Co ciekawe, w naszym sklepie dostępne są również świeże warzywa i owoce, surowe mięso, wędliny, nabiały, mleko, jajka – ekologiczne, które wysyłamy. Paczka ze świeżymi produktami jest odpowiednio zabezpieczona, aby utrzymać warunki chłodnicze. Latem zamówienia wysyłane są w termoboxach, gdy robi się zimniej wystarczy włożyć wkład chłodzący do paczki, aby produkty utrzymały niską temperaturę.

Kosmetyki i środki czystości też są ekologiczne

Ważne jest, aby używać kosmetyków i środków czystości ekologicznych. Najlepszym przykładem będą pieluszki dla dzieci, jeśli nie znamy ich składu, a producent dodaje niezdrowe substancje, wszystko jest wchłaniane przez organizm małego dziecka. Z tego powodu, często robią się zapalenia, infekcje, podrażnienia. Dlatego tak ważnym jest, aby zwracać na to uwagę. Nasze ciało wchłania to, co aplikujemy przez skórę. Przy sprzątaniu używając chemicznych środków czystości wdychamy je do naszego organizmu, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia.